Fjelltur på Budor
Vi tok en fjelltur på Budor en regnfull dag i juli. Budor ligger ved porten av Hedmarksvidda, like nord for Løten, og er et flott turområde. Beliggende på 600 meter over havet, er det en fint tur opp til Hedmarksvidda. Ved alpinanlegget er det en stor parkeringsplass (dagtid), og det er flere turstier/veier å velge blant. Her er det plass til å parkere bobilen for å ta en fjelltur på Budor og Hedmarksvidda.
Vi valgte å gå opp til toppen av alpinbakken før vi gikk videre inn på vidda og to en runde med retur via et hyttefelt.
Hedmarksvidda – 8 km fjelltur på Budor
Vi var ute og gikk fjelltur på Budor i litt over 2 timer, og måtte tåle litt regn i løpet av turen. Men vi søkte ly i et skur som lå oppe på vidda.
Liker du lette turer og kort vei opp til vidda, er en fjelltur på Budor et fint utgangspunkt. Det skal være bobilparkering i tilknytning til Budor Gjestegård, men vi har ikke selv benyttet oss av dette. Anbefaler å ringe på forhånd for å sjekke at du kan parkere for natten om det er ønsket.
Les mer om fjellturer på Budor her!
God bobiltur fra Anne Bente