Campingplass i Verdun for bobiler
Skal du ta en stopover nordøst i Frankrike er det en fin campingplass for bobil i Verdun. Les Breuls Camping Verdun ligger sentralt til, i gåavstand fra det mektige sitadellet og sykel/gå-avstand fra byen. Dette vare e velholdt campingplass med skyggefulle plasser (som er veldig bra på varme dager), og en rekke fasiliteter.
Vi valgte en campingplass i Verdun når vi var på vei mellom Rhinen og Paris. Vi trengte et stopover med mulighet for opplevelser. På campingplassen fant vi oss en skyggeplass, med litt sol, noe som var perfekt når det var over 30 grader. Så fant vi fram syklene og tok turen inn til den historiske bye Verdun.
Campingplassen i Verdun hadde store plasser og alle nødvendige fasiliteter for tømming og fylling. I tillegg var det en liten restaurant, et svømmebasseng og bestilling av ferske bagetter til frokosten. For de som reiser med barn, var det en fin lekeplass og rekreasjonsområder for å holde de små underholdt.
Vi betalt 26 Euro for 2 personer, en bobilplass med strøm (25.06.2024).
Det var mange ledige plasser når vi kom fram til campingplassen i Verdun ca kl 1540, og det ble ikke fullt den tirsdagen i slutten av juni når vi var der.
Les også: Reisebrev fra vår bobilferie sommeren 2024!
Bobilhilsen fra Anne Bente